çeşme oteller, çeşme otel
 Anasayfa  |  Oda Resimleri  |  Çeşme Plajları  |  Tekne Turlarımız  |  İletişim

Ilıca Plajı :

Ilıca Plajı , Türkiyedeki mavi bayraklı plajların başında gelir . Su ısısı nedeniyle sezonu en erken burası açar Çeşmede . Ben sizlere Sheraton otelinin sağ tarafındaki plajları öneririm Olağanüstü güzel bir deniz ve kumsal . Özellikle çocuklu aileler için denize uzun bi mesafe sığ kalması büyük rahatlıktır . Kumsalın güzelliği için çocuklar için bulunmaz bir nimettir.

Küçük öneriler : yüksek sezonda Çeşme tatilinizde Ilıcaya Hafta içi bir gününüzü ayırın , çünkü haftasonları çok kalabalık oluyor İzmire yakınlığı nedeniyle ayrıca halk plajları olması buranın talebini daha da arttırıyor . Denizin içinden termal su çıkan Yıldız burnuna uğramayı da ihmal etmeyin

Altın Kum :

Çeşme merkeze yaklaşık 10 km uzaklıkta , eşi bulunmaz güzellikte deniziyle , Maldiv adalarını andıran muhteşem bir yerdir. Altın kum benim en favori yerimdir hatta oraya aşık olduğumu bile söyleyebilirim . Denizi soğuktur ama muhteşemdir. Ağustos ayı itibari ile ekim sonuna kadar ise deniz ısısı normale ulaşır . Burada çeşitli beach clublar ve cafeler vardır . Benim düzenli olarak gittiğim yer Ramo’nun yeridir . Burada yiyecek içecek fiyatları uygun olup günü fazla hırpalanmadan geçirmeniz mümkündür. 2 şezlong ve 1 şemsiyenin günlük fiyatı 15 TL dir . Yiyecek içecekler ise kabul edilebilir fiyatlardadır. Aşağıda Ramonun yerinin fotğraflarını göreceksiniz. Beach club sevenler için ise biraz sonra kum beach ve benzeri plajlar var ancak bizim buradaki amacımız ekonomik güzel yerleri size önermek . Cafe Ramo ismi yüzünden İtalyan tarzı gibi görünsede , sahibi Ramazan Bey in işlettiği şirin mütevazi bir yer . genelde turistler ve aileler tercih ediyor . Izgara köftesi çok güzel ve her zaman demli çayı var.

Cafe Ramo

Dalyan Koca karı Plajı : İsmi sizi önyargılı yapmasın , Çeşmenin ayrı bir güzel plajı ise Dalyandaki Kocakarı palajıdır . suyu gerçekten çok güzel ve dinlendircidir . Özellikle mayıs , haziran aylarında sakinliği ise ayrı bir güzeldir . Küçük büfelerin bulunduğu plajda şezlong fiyatları 7.5 Tl ile 10 TL arasındadır.

Alaçatı : ve tabikide Babylon

Alaçatı merkezden 3 km uzaklıkta olan plajlarının içinde en iyisi Babylondur .
Alaçatı da hem plajının güzelliği hemde servisinin müthişliği ile en iyi plajı , benim için Babylondur . Kavunlu frozen ın tadını özlemedim değil . Gün içinde çalan Latin müzikleri ve otantik havası , mekanın temizliği , servis elemanlarının kaliteli oluşu ayrı bir rahatlık . Akşamları da eğlence mekanı olabilen babylon yaz sezonunda çeşitli konserlerde düzenlemekte . Geçen sezon fiyatları hafta içi 20 TL haftasonu ise 30 TL idi . Ama bu paranın değdiğini kesinlikle söylebilirim .

SEASIDE Alaçatı : Alaçatı da farklı bir başarılı işletme ise sea side dır . Servisi gerçekten çok iyidir , deniz tabiri caiz ise çivi gibidir ..

Ayayorgi Koyu :

Çeşme merkezine 1 km uzaklıkta muhteşem bir koydur. Buradaki beach club lar gündüzleri plaj akşamları ise gece klübüdür . Granada , Sole-Mare , Shina ve Paparazzi adlı mekanlar bulunmaktadır . Benim bunların içinde en rahat ettiğim mekan servisi nedeniyle Paparazzi dir . Sole- Mare mekan olarak biraz daha güzeldir ama Paparazzi deki ilgi beni mutlu ediyor . Bu plajların girisleri şu an 20 TL ancak sezonda sanırım 30 TL olacak . Paparazzi nin bir olumlu yanıda giriş parası ödediğiniz kadar içeride tüketim hakkına sahipsiniz . Diğerlerinde ise 1 ,çecek hakkınız var . Shina ise fiyat olarak bunlardan biraz daha uygundur geçen sezon hafta içi 15 TL , haftasonu ise 20 TL idi . Granada beach ise Ayayorgi koyuna vardığınızdaki ilk beach club dır . Burası çok düzenli ,temiz ve lüks görünüyor fakat hiç ziyaret etmedim şu ana kadar .

Paşa Limanı :

Müthiş bir yer ancak bir o kadar da reklamı fazla yapılmamış , belki paşalar var diye  . Deniz ısısı çok ieal temiz ve dalgasız . Geçtiğimiz dönemde orada Fontana beach club vardı ancak bu yıl yok . Ama Aqua yı da mutlaka ziyaret etmelisiniz .

Buranın bir özelliği ise akşam saatlerinde partiler olması ve gece de bu sıcak havuzun kullanılmasıdır . Termal bir havuz olan Aqua 50 yi aşkın mineral içeren ve suyun ısısı 38 C yi bulan Aqua havuzu denize dökülüyor . Mavi bayraklı bir denizs olan Paşa limanında buluna Aquanın taze sıkılmış meyvelerden yaptıkları kokteyleri meşhurdur.

Pırlanta Plajı:

Pırlanta Plajı:
Çeşme’den 10 kilometre uzaklıktaki Çiftlikköy’de bulunan Pırlanta Plajı hiç kesilmeden kuvvetli ve sabit esen rüzgarı ve dalgalarıyla meşhurdur. Tecrübeli sörfçüler için ideal mekan. Sit alanı olduğundan civara tek çivi çakılamıyor.

Çeşmenin en batısında bulunan Pırlanta Plajı adını pırlanta gibi parlayan kumundan almıştır. Denizin 250 metre boyunca sığ ve sadece pırıl pırıl kum olmasıyla da dünyanın dört bir yanından surfçülerin bu bölgeye gelmesini sağlamıştır.

2000'lerde ise plaj, yeni milenyumun en yeni ekstrem sporu olan Kitesurf ve kitesurfculerin de yeni merkezi oldu. Rüzgar sörfüne benzer yanlarından dolayı da pekcok rüzgar sörfçüsünün başladığı bu spor ile Pırlanta Plajı bu konuda dünyanın en önemli merkezleri arasına girdi..

Pırlanta Plajı’nda bulunan surf tesisi Kitesurfbeach, Uluslararası Kitesurf organizasyonu (IKO) nun Türkiye’deki sertifika veren okulu ve sadece sertifikalı öğretmenler ile eğitim veriliyor.

Windsurf ve Kitesurfçülere çevre otellerde konaklama, kamp ve karavan imkânı tanıyan Pırlanta Plajındaki tesislerde, ayrıca seyretmeye gelenler için de bir cafe, yüzme ve güneşlenme alanları yer alıyor.

info@neseotel.com
TEL : +90 (232) 712 65 43
İnkılap Cad. 3025 Sok. No: 37 ÇEŞME Merkez
Çeşme Neşe Otel

Çeşme Neşe Otel